فال انبیا

برای گرفتن فال انبیا ابتدا سوره حمد را سه مرتبه خوانده سپس نیت کنید و دکمه زیر را لمس کنید

 

 

فال انبیا چیست و چرا استفاده می‌شود؟

امروزه بسیاری از مردم در بسیاری از کارهای خود از انواع فال‌های مختلف استفاده می‌کنند. فال انبیا یکی از رایج‌ترین فال‌هاست که طرفداران بی‌شماری دارد

فال چیست

فال در حقیقت یک کلمه عربی است اما در زبان فارسی به معنی شگون است. شگون می‌تواند هم به معنی خوب و هم به معنی بد استفاده شود. در لغت می‌توان فال را به معنی بخت و طالع دانست که برای پیش‌بینی کردن و پیشگویی کردن در مورد عاقبت و سرانجام استفاده می‌شود.

در اصل می‌توان فال گرفت را آگاهی داشت و کسب اطلاعات از ناشناخته‌ها دانست. در زبان فارسی به فال خوب مروا گفته می‌شود و به فال بد مرغوا. مروا در عربی به معنی تفأل و مرغوا به معنی طیره است.

در دین اسلام احادیثی بسیار زیادی داریم که همواره پیامبر اسلام (ص) توصیه کرده‌اند که از فال نیکو استفاده کنید و فال بد (طیره) را مکروه دانسته‌اند.

فال انبیا چیست

فال انبیا یکی از محبوب‌ترین فال‌ها است که افراد مختلف می‌توانند با توجه به گفته‌های یکی از پیامبران الهی نتیجه فال و طالع خودشان را مشاهده کنند.

با توجه به آنکه تمامی پیغمبران الهی همواره پیام‌ها و سفارش‌هایی پر از امید و انرژی مثبت به امت خود داده‌اند، استفاده از فال انبیا می‌تواند علاوه بر آنکه سرگرمی خوبی باشد می‌تواند امید و انرژی بسیار زیادی را به آن‌ها القا و تزریق کند.

حتی افرادی که به فال اعتقاد ندارند و آن را جز خرافه‌ها می‌دانند با فال انبیا هیچ‌گونه مخالفتی ندارند و از آن استقبال هم می‌کنند.

ازجمله پیامبرانی که افراد از فال آن‌ها استفاده می‌کنند می‌توان به اسامی پیامبرانی همچون حضرت آدم، حضرت ادریس، حضرت زکریا، حضرت هود، حضرت یعقوب، حضرت عیسی، حضرت موسی، حضرت اسماعیل، حضرت ایوب، حضرت هارون، حضرت یونس، حضرت یوسف، حضرت داوود، حضرت سلیمان، حضرت شعیب، حضرت نوح، حضرت محمد، حضرت اسحاق، حضرت صالح و حضرت ابراهیم اشاره کرد.

فارسی‌زبانان اعتقاد دارند که چون اشعار حافظ در باب عرفان و خداشناسی سروده شده است و به آیات قرآنی قرابت زیادی دارد می‌توانند از آن به‌عنوان فال انبیا استفاده کنند.

نحوه گرفت فال انبیا

گرفتن فال انبیا به این شیوه است که فرد قبل از آنکه به پیامبران متوسل شود سوره مبارکه حمد (فاتحه) را با خلوص کامل نجوا می‌کند و سپس نتیجه فال خودش را مشاهده می‌کند. فال انبیا به‌گونه‌ای است که همیشه شور، شوق، امید و انرژی مثبت به افراد می‌دهد و باعث ایجاد آرامش در آن‌ها خواهد شد.

رایج‌ترین فال‌های انبیا

همان‌طور که عنوان شد افراد مختلف برای مشاهده طالع و فال خود به بسیاری از پیامبران متوسل می‌شوند که رایج‌ترین آن‌ها به شرح زیر می‌باشند.

فال حضرت سلیمان (ع)‌

در فال حضرت سلیمان آمده است که: ای دارنده فال، اگر در فکر جمع‌آوری مال و دارایی بی‌زوال هستی، آگاه باش که با کمک از ذات پروردگار یکتا و ابراز لیاقت و همت بلند به هر آنچه می‌خواهی خواهی رسید، چون لطف و بخشش خداوند بیش از آن است که در تصور آید. به کرم یزدان پاک، امیودار باش و از فکر بد و پندار‌های ناصواب پرهیز کن که خداوند با پرهیزکاران است و تو را از لغزش‌ها مصون خواهد داشت، ان‌شاءالله…

حضرت لوط (ع)

در فال حضرت لوط آمده است که: در زندگي با سختی‌هایی روبه رو می‌شوید و با مردمي لاقيد و بد عمل سروکار پيدا می‌کنید و به رنج و زحمت مي افتيد همسري نصيب شما می‌شود كه بايد با او به احتياط رفتار كنيد وگرنه از مسير صواب منحرف می شوید و شما را دچار مشكل می‌کند. بايد مراقب باشيد تا خود به بدعملي ديگران گرفتار نشويد. در طالع شما سفر يا هجرتي ديده می‌شود كه لازم است انجام بگيرد.

فال حضرت محمد (ص)‌

در فال حضرت محمد (ص) آمده است که ای صاحب فال، بر تو بشارت باد که بر اثر لیاقت و کفایتی که ابراز خواهی نمود میان فامیل و طایفه خود به مقام والا و شامخی می‌رسی که دیگران بر تو حسادت خواهند کرد، اما خداوند دانا و توانا تو را حمایت می‌کند و تو را از گزند و چشم زخم دیگران مصون خواهد داشت، خداوند متعال را شکر کن و همواره سعی کن موقعیتی را که نصیب تو می‌شود با خلق‌وخوی پسندیده و نیکو حفظ کنی تا سرافراز بمانی، ان‌شاءالله…

فال حضرت عیسی (ع)‌

در فال حضرت عیسی (ع) آمده است که ای صاحب فال، به تو بشارت می‌شود که به‌زودی از غم و اندوهی که داری خلاص خواهی شد و فکر و خیالت آسوده می‌شود. تقوای خداوند پیشه کن و شکر گذار او باش که به مقامی خواهی رسید که کسی آن را باور نمی‌کند و حتی افراد زیادی به دلیل این مقام به مخالفت با تو می‌پردازند و اما تو در پناه یزدان پاک، پاک‌دامن مانده و از هر تهمتی مبرا خواهی گشت انشاء الله

حضرت خضر (ع)

در فال حضرت خضر (ع) آمده است که اي صاحب فال بشارت باد بر تو كه در دولت به روي تو باز گرديده است و بعد از اين شاد و خرم خواهي شد و كارت رونق خواهد گرفت سفري در پيش داري كه حاجت تو را روا كند، از ديدار دوستان محبت پيدا شود و تو را ياري كنند. زنهار راز دل خود را به كسي نگو شخصي دشمن تو است و تو را ناراحت می‌کند اما تو با كسي دشمني نداري خاطر آشفته مكن تا صدمه از كسي نبيني. روزهای شنبه و پنج‌شنبه بر تو مبارک است دل در آرزوي چيزي بسته‌ای كه به زودي ميسر شود و به مراد دل برسي و حاجت روا گردي. دعاي چشم زخم با خود نگه‌دار تا از شر دشمنان در امان باشي انشا الله…

فال حضرت موسی (ع)‌

در فال حضرت موسی (ع) آمده است که ای صاحب فال، عده‌ای به تو مظنون و مشکوک هستند و کارهای تو را نمی‌پسندند و در فکر حیله و نیرنگ هستند که تو را رسوا کنند اما با لطف پروردگار منان مکر و حیله‌ای در تو اثر نخواهد کرد و تو از گزند بدخواهان و دشمنان در امان خواهی بود. به‌زودی از پریشانی، غم و اندوه خلاص می‌شوی و روح افسرده تو شادمان می‌گردد، برای این محبت الهی شاکر خداوند باش و با مخالفین مدارا کن تا آسیبی به تو نرسد انشاء الله…